Артыкул 159. Агульныя патрабаванні да прыёму асоб для атрымання агульнай сярэдняй адукацыі

1. Прыём асобы для атрымання агульнай сярэдняй адукацыі ажыццяўляецца зыходзячы з яе заявы пры прад’яўленні ёй пасведчання аб нараджэнні або дакумента, які ўдакладняе асобу, і медыцынскай даведкі аб стане здароў’я, калі іншае не прадугледжана дадзеным артыкулам. Ад імя непаўналетняга заява можа быць пададзена яго законным прадстаўніком.
2. У І клас прымаюцца асобы, якім на 1 верасня адпаведнага навучальнага года спаўняецца 6 гадоў і болей. Па жаданні аднаго з законных прадстаўнікоў дзіцяці дазваляецца прыём у І клас асобы, якой шэсць гадоў споўніцца ў перыяд ад 1 да 30 верасня адпаведнага навучальнага года.

"КОДЭКС РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ АБ АДУКАЦЫІ"
студзень 2011 года

Згодна рашэнню Баранавіцкага гарвыканкама ад 10.04.2020г. № 886 «Аб замацаванні тэрыторый горада за  ўстановамі адукацыi» паведамляем, што залічэнне навучэнцаў у 1-ы клас будзе ажыццяўляцца, ў першую чаргу, згодна замацаванага мікрараёна. Залічэнне дзяцей, якія пражываюць па-за мікрараёнам школы, будзе ажыццяўляцца толькі пры наяўнасці вольных месцаў і ў парадку падачы заяў.

Дакументы, неабходныя для залічэння ў школу

• Заява на імя дырэктара школы (пішацца ў школе па ўзоры)
  • Копія пасведчання аб нараджэнні (завяраецца дырэктарам школы, з гэтай нагоды мець пры сабе арыгінал)

• Медыцынская картка з заключэннем урача аб адсутнасці проціпаказанняў да заняткаў у школе (прад’яўляецца пасля праходжання медыцынскай камісіі)

Законнных прадстаўнікоў будучых першакласнікаў на момант падачы заявы просім мець пры сабе пашпарт.

Прием документов в 1-е классы проводится в заявительном порядке с 12.06.2020 по 15.08.2020, при наличии свободных мест - до 28.08.2020г.

График приема документов в 1 классы

Понедельник - пятница с 8.оо по 13.оо;

15.оо до 20.оо

Суббота - с 9.00 до 14.00

График приёма граждан руководителем учреждения образования

по вопросу поступления в 1 класс:

12.06.2020г. - с 8.00 до 13.00;  с 15.00 до 20.00

13.06.2020г. - с 9.00 до 13.00

16.06.202г. - с 8.00 до 13.00;  с 15.00 до 17.00

Определен следующий порядок для зачисления в 1 классы:

- заявления от родителей (законных представителей) детей, проживающих в микрорайоне школы, совместно с иными документами, установленными статьёй 159 Кодекса об образовании (копия свидетельства о рождении и медицинская справка), будут приняты и зарегистрированы в специально отведенной для этих целей книге регистрации заявлений в соответствии с утвержденным графиком лицами, определенными ответственными за прием документов;

- заявления от родителей (законных представителей) детей, не проживающих в микрорайоне школы, будут приняты и зарегистрированы в специально отведенной для этих целей книге регистрации заявлений в соответствии с утвержденным графиком;

- зачисление в 1 класс детей, не проживающих в микрорайоне школы будет произведено  с 16 по 28 августа при наличии свободных мест и в порядке очередности подачи заявлений. В этот же период будет осуществлён приём документов, установленных статьёй 159 Кодекса об образовании (копия свидетельства о рождении и медицинская справка).

Телефоны:

65-94-30 приемная директора  (секретарь Наталья Александровна Тукай);     65-94-31 директор школы   Николай Николаевич Рудой

65-94-25 зам директора  по УР Любовь Алексеевна Мазовская

Стандартны спіс вучэбных прылад першакласніка