И хоть живём мы в двадцать первом веке,
И каждому доступен Интернет,–
Альтернативы нет библиотеке,
Библиотекарю замены нет!

Графік работы бібліятэкі:

Панядзелак – пятніца: 8.30 – 19.00
Субота 8.30 – 14.00
Выхадны нядзеля
Санітарны дзень: 3-я серада месяца 15.00 – 19.00

Да вашых паслуг:

• сектар абанементу, дзе вы маеце магчымасць узяць на дом любую кнігу з фонду бібліятэкі.
  • чытальная зала, дзе створаны ўмовы для работы, маюцца перыядычныя выданні для малодшых школьнікаў, падлеткаў, настаўнікаў і даведачна-энцыклапедычныя выданні.
  • даведачна-пошукавы апарат, пры дапамозе якога вы зможаце атрымаць інфармацыю па цікавай для вас тэме.

Фонд школьнай бібліятэкі складае:

• мастацкая літаратура – 13231 экз.
  • навучальная літаратура – 26277 экз.
  • бібліятэка забяспечана сучаснымі энцыклапедыямі, слоўнікамі і даведачнымі матэрыяламі, маецца шырокі выбар мастацкай і навукова-пазнавальнай літаратуры.
  • выпісваецця каля 28 найменняў перыядычных выданяў.

Для вас працуюць

Порой библиотекарь незаметен
Средь множества газет, журналов, книг.
Он ключ хранит ко всем богатствам этим,
Из рук не выпуская ни на миг.

Ярмолік Іна Пятроўна

Райская Марына Мiкалаеўна

Наша місія:

• Прапаганда чытання, актывізацыя работы па выхаванню беражлівых адносін да кнігі;
  • Выхаванне ў навучэнцаў інфармацыйнай культуры, прывіццё навыкаў умелага карыстання кнігай і іншымі крыніцамі інфармацыі;
  • Арганізацыя мерапрыемстваў, якія выхоўваюць культурную і сацыяльную самасвядомасць, духоўнае развіццё асобы;
  • Забеспячэнне доступу да інфармацыі ўдзельнікам адукацыйнага працэсу, аказанне інфармацыйнай падтрымкі ў павышэнні педагагічнага майстэрства.

Калі вы вырашылі карыстацца паслугамі нашай бібліятэкі, вы зрабілі добры выбар, бо мы даём вам магчымасць

• выбіраць, разглядваць, чытаць кнігі.
  • падабраць матэрыял для рэферата, дакладу, сачынення.
  • атрымаць любую інфармацыю аб фондзе, каталогах, картатэках і г. д.
  • магчымасць цікава і з карысцю правесці час.

Бібліятэчная старонка