Метадычныя матэрыялы

«Science, Technology, Engineering, Mathematics»
Навука, Тэхналогія, Інжынерыя, Матэматыка.

STEAM - адукацыя заснавана на ўжыванні міждысцыплінарнага і прыкладнога падыходу, а таксама на інтэграцыі ўсіх пяці дысцыплін у адзіную схему навучання c мэтай павышэння канкурэнтаздольнасці ў галіне навукі і развіцця тэхналогій.

STEM - бібліятэка

Публікацыі ў прэсе

Скрайбінг

Сучасныя педагагічныя тэхналогіі

Пачатковая школа

План-канспекты ўрокаў

Руская літаратура ў 2 класе: "Краіна дзяцінства. С.Михалкоў. «Пра мімозу»". Спампаваць (.doc, 56KB)
 Чалавек і свет у 4 класе: “Нашы продкі”. Спампаваць (.doc, 2.3 MB)

Вучэбная мадэль вэб-сайта
 "Мая Радзіма - Беларусь". Спампаваць (.zip, 2.2 МВ)

Бібліятэка класнага кіраўніка

Назва: Азбука этычных каштоўнаcцяў: дапаможнік для педагогаў устаноў агульнай сярэдняй адукацыі
Аўтар: У. Т. Кабуш, Н. У. Трацеўская, Ф. У. Кадол і іншыя; пад рэд. У. Т. Кабуша.
Выдавецтва: Мінск: Нацыянальны інстытут адукацыі
Год выдання: 2013
Старонак: 192
Мова: руская

У дапаможніку разглядаюцца асноўныя этычныя катэгорыі, якія ўтвараюць сутнасць агульначалавечых каштоўнасцяў і складаюць аснову маральнага выхавання навучэнцаў.

Матэрыялы дапаможніка прызначаны для выкарыстання ў навучальнай і пазакласнай працы ва ўстановах агульнай сярэдняй і дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі.

Спампаваць.pdf

Назва: Школнікам пра вучобу і адпачынак: Кніга для навучэнцаў IV—VII класаў
Аўтар: С. А. Нятопіна
Выдавецтва: Масква: "Просвещение"
Год выдання: 1983
Старонак: 80
Мова: руская

Аўтарка ў папулярнай форме знаёміць школьнікаў з гігіенай і арганізацыяй вучобы і адпачынку. У кнізе змяшчаецца мноства карысных парад, якія дапамогуць школьнікам правільна арганізаваць сваю працу і адпачынак.

Спампаваць.pdf

Медыябібліятэка