Сацыяльна-педагагічная і псіхалагічная служба

Педагогі сацыяльныя

Нiкалайчык Настасся Аляксандраўна

Адукацыя:
Баранавіцкі дзяржаўны ўніверсітэт, 2017 г.
панядзелак, серада, пятніца  – з 8.00 да 16.30;
аўторак – з 8.00 да 19.30;
чацвер – з 8.00 да 18.00;
абед – з 12.00 да 12.30.

для навучэнцаў – серада, 10.00 – 12.00;
для бацькоў – аўторак, 17.00 – 19.00;
для настаўнікаў – панядзелак, 10.00 – 12.00.

Асноўныя напрамкі дзейнасці:
  • Выяўленне дзяцей, якія маюць патрэбу ў дзяржаўнай дапамозе і абароне, сацыяльна-педагагічная падтрымка дзяцей, якія знаходзяцца ў сацыяльна небяспечным становішчы, абарона правоў і законных інтарэсаў дзяцей, якія знаходзяцца ў сацыяльна небяспечным становішчы.
  • Ўзаемадзеянне, наладжванне сувязей і каардынацыю дзейнасці з сацыяльнымі інстытутамі, якія займаюцца пытаннямі выхавання і абароны правоў і законных інтарэсаў непаўналетніх.
  • Арганізацыя індывідуальнай прафілактычнай працы ў дачыненні да непаўналетніх, якія ўчынілі правапарушэнне або злачынства.
  • Збор інфармацыі аб навучэнцах і іх сем'ях, аналіз атрыманых дадзеных. Фарміраванне банкаў даных усіх катэгорый сем'яў. Складанне сацыяльна-педагагічнай характарыстыкі ДУА «СШ №14 г. Баранавічы».
  • Праца савета ДУА «СШ №14 г. Баранавічы» па прафiлактыцы безнагляднасцi i правапарушэнняў непаўналетніх.
  • Планаванне тэматычных тыдняў, класных і інфармацыйных гадзін, бацькоўскіх сходаў, афармленне стэндаў.
  • Арганізацыя індывідуальнай, групавой кансультацыйнай работы з навучэнцамі, бацькамі, педагогамі.
  • Распрацоўка, падборка метадычных рэкамендацый, памятак, матэрыялаў для тэматычных выступаў.
  • Работа па павышэнню прафесійнага ўзроўню, абагульненне вопыту, наведванне семінараў-практыкумаў.

Рэкамендацыі СППС

да пачатку старонкі

Педагогі-псіхолагі

Хорава Таццяна Міхайлаўна
Адукацыя:
Гродзенскі дзяржаўны ўніверсітэт імя Янкі Купалы, 2007 г.
панядзелак, серада, пятніца  – з 8.00 да 16.30;
аўторак – з 8:00 да 18:00;
чацвер – з 8:00 да 19:30;
абед – з 12:00 да 12:30.
для навучэнцаў – серада 10.00  12.00;
для бацькоў – чацвер 17.30 – 19.30;
для настаўнікаў –  аўторак  10.00 – 12.00.

Петрачэнка Кацярына Канстантынаўна
Адукацыя:
Беларускі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт імя М. Танка, 2012 г.
панядзелак, аўторак, серада, чацвер –
з 8.00 да 16.30;
пятніца – з 11.00 да 19.30;
абед – з 12:00 да 12:30.
для навучэнцаў – панядзелак 10.00 – 12.00;
для бацькоў – пятніца 17.30 – 19.30;
для настаўнікаў – чацвер 10.00 – 12.00.

Асноўныя напрамкі дзейнасці:
  • Дыягнастычная работа з мэтай псіхолага-педагагічнага вывучэння індывідуальных асаблівасцей навучэнца, якія з'яўляюцца прычынамі праблем ў навучанні і развіцці; вызначэння моцных бакоў асобы, яе рэзервовых здольнасцяў, на якія можна абаперціся на працягу карэкцыйнай работы;  вызначэння індывідуальнага стылю пазнавальнай дзейнасці і інш.
  • Карэкцыйна-развіваючая работа з мэтай стварэння ўмоў для карэкцыйна-развіваючай падтрымкі ўсіх навучэнцаў школы, якім яна патрэбна, або накіравання іх да адпаведных спецыялістаў:
  • карэкцыя міжасабовых адносін у класах;
  • садзейнічанне пераадоленню крызісных перыядаў у жыцці навучэнцаў (напрыклад, пераход у сярэднюю школу, у профільныя класы, уступленне ў падлеткавы ўзрост, падрыхтоўка да здачы экзаменаў і г. д.);
  • дапамога старшакласнікам у вызначэнні іх жыццёвых планаў, у асвятленні часовай перспектывы, у прафесійным і асабовым самавызначэнні.
  • Псіхалагічнае кансультаванне з мэтай аказанія дапамогі навучэнцам, іх бацькам і настаўнікам у вырашэнні актуальных задач развіцця, сацыялізацыі, вучэбных цяжкасцей, праблем узаемаадносін.
  • Прафілактычная і інфармацыйна-асветніцкая работа з мэтай развіцця псіхолага-педагагічнай свядомасці навучэнцаў, педагогаў, бацькоў.
  • Работа па абароне правоў і законных інтарэсаў дзяцей.

Парады псіхолага

да пачатку старонкі

Педагогі-арганізатары

Кіпель Iрына Сяргееўна

Адукацыя:
Баранавiцкi дзяржаўны ўнiверсiтэт, 2009 г.

панядзелак – пятніца:     з 8.00 да 16.30

Даменікоўская Лілія Уладзіміраўна

Адукацыя:
Баранавiцкi дзяржаўны ўнiверсiтэт, 2010 г.

панядзелак – пятніца:     з 8.00 да 16.30

Асноўныя напрамкі дзейнасці:
  • Арганізацыя пазакласнай і пазашкольнай работы з дзецьмі і падлеткамі.
  • Каардынацыя дзейнасці  ГА «БРПА».
  • Каардынацыя дзейнасці ГА "БРСМ", Рады старшакласнікаў.
  • Стварэнне і пашырэнне сеткі гурткоў, секцый, клубаў, аматарскіх аб'яднанняў.
  • Садзейнічанне папярэджанню правапарушэнняў сярод непаўналетніх.